دسته‌بندی نشده

مراحل نصب|نصب و راه اندازیی دوربین مداربسته نوشهر

مراحل نصب|نصب و راه اندازیی دوربین مداربسته نوشهر , دوربین های مداربسته بر مبنای نوع تکنولوژی کاربردی، به انواع مختلفی نظیر دوربین های مداربسته AHD، دوربین های مداربسته HDTVI، دوربین های مداربسته HDCVI، دوربین های مداربسته وایرلس، دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP تقسیم بندی می شوند. همچنین از منظر ظاهر، نوع کارکرد، اندازه و مشخصات فنی انواع مختلفی دارند. نظیر دوربین مدار بسته صنعتی، دوربین مداربسته دام، دوربین مداربسته بولت، دوربین مداربسته اسپیددام، دوربین مداربسته مینیاتوری، دوربین مداربسته فلت. دوربین مداربسته چشم ماهی fisheye، دوربین مداربسته قدی یا Height Strip و …

 

خدمات امنیت شبکه |نصب راه اندازی  خود را به ما بسپارید. با کیفیت تر، سریع تر و ایمن تر از همیشه!

جهت خدمات نصب و اجرا و آموزش در این زمینه با ما در ارتباط باشید

09196351351

 

 

مراحل نصب دوربین مدار بسته نوشهر

 

گام اول انتخاب دوربین مناسب

 

شاید خیلی ها این بخش را جزئی از راهنمای جامع نصب دوربین مدار بسته ندانند. اما پایه کل فرآیند همین گام است یعنی انتخاب دوربین مناسب.

شما در ابتدا پس از آن که دوربین مناسب خود را به تعداد کافی و با مشخصات فنی مناسب خریداری کردید وارد. مرحله نصب  آن خواهید شد. پس دقت داشته باشید. مرحله اول در انتخاب دوریین مدار بسته، بررسی مکانی است که قصد دارید دوربین مدار بسته را در آن راه اندازی کنید.

 

گام دوم: جانمایی و انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته

 

مهم نیست که دوربین خریداری شده توسط شما چقدر با کیفیت یا پیشرفته باشد. اگر محل نصب مناسبی انتخاب نکنید به مشکل بر می‌خورید. چند فاکتور در انتخاب محل نصب دوربین مدار بسته اهمیت فراوانی دارند.

فاکتور اول تلاش برای به صفر رساندن نقطه کور است؛ شما باید تلاش کنید. تا زاویه‌بندی دوربین‌ها را به شکلی تعیین کنید که نقطه کوری در طول فضای پوشش داده شده وجود نداشته باشد…

فاکتور دوم باید دوربین‌ها در نقاطی قرار گیرند که نور مناسب وجود داشته باشد. طبق راهنمای جامع نصب دوربین مدار بسته ، نباید دوربین در معرض نور مستقیم خورشید حتی در برهه‌ای از روز نیز قرار گیرد. عکس این موضوع هم مهم است و نباید دوربین در مکان‌هایی با سطح نور کم نصب شود. این میوضوع می تواند کیفیت تصویر ضبط شده را پایین بیاورد..

فاکتور سوم، توجه به محل نصب و امنیت ابزار جانبی دوربین است.به طور مثال سیم‌های دوربین مداربسته نباید به راحتی در دسترس باشند. و علت این امر افزایش امنیت خود دوربین است چون اگر به راحتی بتوان به مدار و ابزار جانبی آن دسترسی پیدا کرد. امکان صدمه زدن به دوربین توسط سارقین و سایر مهاجمین بشدت بالا رفته و در نهایت سیستم امنیتی شما دچار مشکل خواهد شد.

اکثر سیم‌ها و مدارها باید توکار باشند. یا در صورت استفاده از ساختار روکار از داکت‌های ویژه و لوله‌های فلزی محکم برای انتقال مدار استفاده شود. دستگاه ذخیره‌ساز ویدیو (DVR) نیز باید در محل امنی قرار گیرد و علت این امر نیز بدیهی است. فاکتور آخر تغذیه دوربین است؛ باید تلاش شود .که منبع تغذیه دوربین از برق کلی ساختمان جدا باشد. تا در صورت قطع کردن برق ساختمان از سمت شخص مهاجم، دوربین‌ها از کار نیفتند و  سیستم امنیتی حذف نشود. اگر هم رعایت این فاکتوربرای شما مهم نبود. از نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین محل برای برق‌دهی به کل سیستم استفاده شود. تا در هزینه نصب و راه‌اندازی مدارها، صرفه‌جویی چشمگیری انجام شود.

 

گام سوم: برقراری مدارها و کابل‌کشی

 

پس از آنکه هر دوربین در جای مناسب خود قرار گرفت باید فرآیند سیم کشی را طبق راهنمای جامع نصب دوربین مدار بسته آغاز کنیم.

بسترهای متفاوتی جهت نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته وجود دارند که در ادامه معرفی می شوند:

 

مدار آنالوگ یا همان HD

در این نوع مدار به ازای هر دوربین یک کابل تصویر و یک کابل برق وجود دارد. کابلی که از دوربین خارج می‌شود و به سمت DVR می‌رود به آن کابل تصویر گفته شده و در واقع تصویر دریافتی توسط دوربین را به سمت  DVR می‌برد. اما کابل دوم که به دوربین وارد می‌شود درواقع برق ورودی به دوربین است و به آن کابل برق گفته می‌شود. این کابل، برق را از منبع تغذیه DVR به دوربین آورده و عملکرد آن را ممکن می‌سازد.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا همان IP

سیستم دوربین مداربسته IP دارای سه قسمت می باشد؛ بخش اول دوربین IP، بخش دوم سوئیچ شبکه و بخش سوم NVR است. در این مدار هدف کلی، انتقال تصویر از دوربین به NVR است که برای رسیدن به این مهم باید هر دوربین به وسیله کابل شبکه به سوئیچ شبکه متصل شده و سپس از طریق سوئیچ شبکه به NVR متصل شود

نصب دوربین مداربسته بیسیم یا وای.فای

دوربین مدار بسته وایرلس گاهاً بسته به شرایط استفاده، متراژ و چگونگی محل نصب ممکن است اقتصادی تر باشد چون برای نصب آن نیازی به استفاده از سیم و کابل دوربین مدار بسته نیست و دوربین بدون نیاز به سیم به دستگاه ضبط و نگهداری ویدئو متصل خواهد شد. البته قابل ذکر است که برای تامین برق، باید دوربین را به وسیله کابل مناسب به منبع تغذیه متصل کنید.

گام چهارم: تنظیمات نرم‌افزای مدار دوربین

پس از آن که تمام مراحل عملی مربوط به راهنمای جامع نصب دوربین مدار بسته تمام شد حالا پروژه وارد فاز تنظیم نرم‌افزاری خواهد شد. مراحل انجام کار نرم‌افزاری طبق راهنمای جامع نصب دوربین مداربسته. بر اساس دوربین انتخاب شده از سوی شما تنوع فراوانی دارد. نه تنها نوع و برند دوربین مؤثر است بلکه نوع شبکه انتخابی شما نیز اهمیت فراوانی دارد.

ارائه لوازم و تجهیزات باکیفیت

ارائه لوازم و تجهیزات باکیفیت و با اصالت، گارانتی معتبر، خدمات مشاوره فروش و نصب دوربین مدار بسته. صداقت در گفتار و رفتار، همکاری همه جانبه با مشتریان و تامین رضایت آنها همواره در سرلوحه فعالیت مرکز تخصصی دوربین مدار بسته  اریان الکترونیک قراردارد و مفتخر است. که تا کنون با بهره گیری از تجارب درخشان خود، همواره در تامین این اهداف موفق بوده است.

خدمات امنیت شبکه |نصب راه اندازی  خود را به ما بسپارید. با کیفیت تر، سریع تر و ایمن تر از همیشه!

جهت خدمات نصب و اجرا و آموزش در این زمینه با ما در ارتباط باشید

09196351351

 

اریان الکترونیک

این شرکت با داشتن کارشناسان متعهد و ارائه خدمات متفاوت. در زمینه پشتیبانی شبکه و خدمات شبکه توانسته جلب رضایت بسیاری از مشتریان خود را طی این سالیان طولان داشته باشد. و همواره سعی می نماید با ارائه خدمات مطلوب و به موقع اعتماد بیشتری نسبت به خدمات خود جلب نماید.

خدمات امنیت شبکه |نصب راه اندازی  خود را به ما بسپارید. با کیفیت تر، سریع تر و ایمن تر از همیشه!

.

..تجهیزات امنیت فروشگاه بابلسر|سیستم امنیتی هوشمند | شرکت آریان الکترونیک

.

.

.

.

.

راه اندازی پسیو شبکه مازندران

جهت خدمات نصب و اجرا و آموزش در این زمینه با ما در ارتباط باشید

مراحل نصب|نصب و راه اندازیی دوربین مداربسته نوشهر

درخواستتان را به ما بگویید و قبل از انجام کار رایگان قیمت بگیرید
 تماس با ما   

09196351351 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *